راه های رفع خرابی لوازم خانگی چیست؟

راه های رفع خرابی لوازم خانگی چیست؟

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

راه های رفع خرابی لوازم خانگی چیست؟

راه های رفع خرابی لوازم خانگی چیست؟

تعمیر لوازم خانگی

رفع خرابی لوازم خانگی از جمله کارهایی است که افراد در مواجه با آن، رویکردهای متفاوتی را برمی گزینند. بعضی از آنها ترجیح می دهند دست به سیاه و سفید نزنند و کار را به کاردان بسپارند. این افراد گاهاً برای سفت کردن یک پیچ هم به تعمیرکار مراجعه می کنند! اما برخی دیگر هستند که تا دل و روده وسایل را بیرون نریزند، دلشان آرام نمی گیرد. هیچ کدام از این دو رویکرد مورد تأیید ما نیست. اگر جزو دسته اول هستید، کمی اعتماد به نفس به خرج دهید و بررسی های اولیه را به عمل آورید. اگر هم در دسته دوم قرار می گیرید، باید با احتیاط بیشتری دست به کار شوید تا اوضاع را خراب تر نکنید. در ادامه با ما باشید تا به بعضی موارد مهم در تعمیر لوازم خانگی اشاره کنیم.

نکات لازم در خصوص تعمیر لوازم خانگی

هر وسیله مختصات خود را دارد و تعمیر آن نیازمند اطلاعات تخصصی است؛ با این همه، دانستن برخی از کلیات درباره تعمیر لوازم خانگی خالی از لطف نیست.

خود را مجهز کنید

با یک عدد آچار فرانسه و پیچ گوشتی نمی توانید به جنگ خرابی لوازم خانگی بروید. شما برای این نبرد تن به تن به مجموعه ای از ابزارآلات نیازمندید. پس قبل از هر چیز به فکر تهیه یک جعبه ابزار با وسایل متداول باشید.

با خرید یک مولتی‌ متر می توانید ولتاژ، جریان، مقاومت الکتریکی، ظرفیت خازنی و ... را اندازه گیری کنید و سلامت دستگاه و مشخصات قطعات را ارزیابی کنید.

عکس بگیرید

قبل از اینکه دست به کار شوید و قطعه ای را باز کنید، از موقعیت قرارگیری آن عکس بگیرید تا بعداً در سرهم بندی دوباره آن دچار مشکل نشوید. این مسأله خصوصاً در لوازمی که دارای قطعات کوچک هستند حائز اهمیت است.

شیلنگ ها را بررسی کنید

ماشین های لباسشویی و ظرفشویی و بسیار لوازم دیگر شیلنگ هایی برای جریان آب دارند که وجود نشتی یا گره در آنها می تواند عملکردشان را مختل کند. این شیلنگ ها می تواند زودتر از سایر قطعات مشکل ساز شود؛ بنابراین از بررسی آنها غافل نشوید. حتماً قبل از تعمیر ظرفشویی جدا کردن شیلنگ ها از بدنه، محل صحیح قرارگیری آنها را به یاد بسپارید.

زهوارها و واشرها را بررسی کنید

درهای برخی لوازم خانگی مانند یخچال و اجاق گاز، دارای زهوار (نوار لاستیکی) و واشر هستند که در صورت پارگی می تواند عملکرد کلی دستگاه را مختل کند. بنابراین بررسی این قطعات را در اولویت قرار دهید تا در صورت نیاز به تعویض آنها بپردازید.

آنلاین باشید

برخی سایت های سرویس دهنده ویدیو، فیلم های کاربردی و جامعی درخصوص تعمیر لوازم معیوب دارند که می تواند کمک بسیار زیادی در رفع مشکلات این لوازم کند. با جستجوی مدل دستگاه خود در این سایت ها، به اطلاعات خوبی درباره آنها و نحوه تعمیرشان خواهید رسید.

چنانچه حرفه ای نیستید و اطلاعات چندانی درخصوص لوازم خانگی و نحوه عملکردشان و برای مثال تعمیر جاروبرقی ندارید، فقط بررسی های اولیه را به عمل آورید و وارد مقوله تعمیرات تخصصی نشوید. در هر مرحله از تعمیر لوازم خانگی، ایمنی را در اولویت قرار دهید.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای 4everclub.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:4everclub.ir | نقشه سایت